Niezwykłe możliwości piasku kinetycznego

Coraz częściej zwraca się naszą uwagę na to, że dzieci nie bawią się dziś tak chętnie, jak przed laty. Owszem, mają pokój wypełniony zabawkami, zabawki niejednokrotnie przegrywają jednak w starciu z telewizorem lub tabletem. W rezultacie wiele maluchów idących do szkoły nie wie nawet, czy lepiej wykonuje czynności prawą, czy też lewą ręką.

Na szczęście, problem ten można rozwiązać zachęcając dzieci do zabaw manualnych z wykorzystaniem oryginalnych zabawek. Takie zadanie może spełnić choćby piasek kinetyczny zestaw. Doświadczenie podpowiada nam zresztą, że jest to znakomita propozycja nie tylko dla dzieci, ale i dla ich rodziców.

Nauka poprzez zabawę

Piasek kinetyczny jest kojarzony z rozwiązaniem, które rozwija zdolności manualne. Z całą pewnością jednak nie mówimy w tym kontekście o jego jedynej zalecie. Nie bez znaczenia jest również to, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które rozbudza ciekawość i rozbudowuje kreatywność. To także przykład zabawki atrakcyjnej tak dla młodszych, jak i dla starszych dzieci.