Gdzie wykonać Nifty Pro?

Nieinwazyjne badania prenatalne (NIPT), to metoda określania ryzyka, że płód urodzi się z pewnymi nieprawidłowościami genetycznymi. To badanie analizuje małe fragmenty DNA, które krążą we krwi kobiety w ciąży. W przeciwieństwie do większości DNA, które znajduje się w jądrze komórkowym, fragmenty te swobodnie poruszają się i nie znajdują się w komórkach, dlatego nazywane są DNA wolnym od komórek (cfDNA).

Test Nifty Pro – wyjątkowo czuły i bezpieczny

Nifty  (Non-Invasive Fetal Trisomy test) jest prostym, bezpiecznym i niezwykle precyzyjnym testem prenatalnym, który mierzy ryzyko wystąpienia zespołów Downa, Edwardsa i Patau z 99% czułością i może być również używany do badania przesiewowego innych trisomii, nieprawidłowości chromosomów płciowych i zespołów mikrodelecji/mikroduplikacji. Badanie można wykonać po 10 tygodniu ciąży. Gdzie wykonać Nifty Pro? W wyspecjalizowanych placówkach diagnostycznych wyposażonych w odpowiednie urządzenia.

Jak działa test Nifty Pro?

Technologia nowej generacji umożliwia analizę wolnych segmentów DNA płodu obecnych we krwi matki w celu identyfikacji nieprawidłowości chromosomalnych. Test Nifty można polecić kobietom w ciąży, które chcą mieć bardziej wiarygodny test niż test łączony.