Jak przygotować motocykl do zimy

Zima jest trudnym okresem dla wszystkich pojazdów. Niskie temperatury oraz śnieg niekorzystnie wpływają na ich podzespoły czy karoserię. Musimy wiedzieć jak dobrze przygotować nasz motocykl to tego trudnego okresu.

Przygotowanie

Każdy wie, że najlepszym miejscem do przetrzymywania pojazdu podczas zimy jest garaż. Oczywiście nie każda osoba ma taką możliwość, więc musimy wiedzieć co zrobić w przypadku przechowywania motocykla pod gołym niebem. Przede wszystkim powinniśmy zainwestować w bardzo dobrej jakości zabezpieczenie antykradzieżowe. Kiepskim pomysłem jest zostawianie motocykla na tak długi czas bez żadnego zabezpieczenia. Następnie powinniśmy nasz jednoślad dokładnie umyć. Dobrym pomysłem jest wymontowanie akumulatora i przetrzymywanie go w ciepłym miejscu np. w mieszkaniu. Jeżeli nasz motocykl napędzany jest łańcuchem, należy go nasmarować w celu konserwacji.

Warto wiedzieć, że nie tylko łańcuch narażony jest na korozję, warto również zakonserwować bębenki zamków, linki, itp. Ostatnim krokiem jest okrycie naszego motocykla pokrowcem. W przypadku przechowywania motocykla na dworze, wspaniale sprawdzi się okrycie wodoodporne.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy na motocykl to warto sprawdzić ofertę firmy kurs na kat a Warszawa.