Dobry czyli jaki – trudne pytanie o fryzjera

Dość często słyszymy, że praca fryzjera nie jest skomplikowana. To przecież osoba, której jedynym zadaniem jest zmienienie fryzury klientowi. Co więcej, bardzo często sam klient doskonale wie, jakich zmian oczekuje, można więc odnieść wrażenie, że jedynym zadaniem fryzjera jest dostosowywanie się do jego potrzeb. Czy jednak takie podejście jest słuszne.

Pracownicy, których zatrudnia salon fryzjerski Black & White lubią powtarzać, że osoby, które mają tendencję do umniejszania rangi zawodu fryzjera wcale nie chciałyby z pewnością odwiedzić mistrza nożyczek, który podchodziłby do swojego zawodu w taki właśnie sposób.

Dobry fryzjer – czyli jaki?

Jaki jest zatem dobry fryzjer? Z całą pewnością nie powinniśmy myśleć o nim jedynie jako o wykonawcy woli klienta. Owszem, profesjonalista wsłuchuje się w uwagi wypowiadane przez niego i stara się spełniać jego oczekiwania. Jest jednak także doradcą czuwającym nad tym, aby efekt końcowy był możliwy do zaakceptowania. To również osoba, która zna różne techniki cięcia. Stara się profesjonalnie podchodzić do swojej pracy i umie dostosowywać podejmowane przez siebie działania do aktualnych potrzeb.